Těhotenství

Využití homeopatických léků v těhotenství

Následující soupis léků a jejich následné použití vždy konzultujte vždy s Vaším ošetřujícím lékařem nebo kvalifikovaným homeopatem! Tento soupis slouží jen jako informativní přehled a ukázka možnosti využití homeopatie v těhotenství.


Nejčastěji podávané léky v těhotenství


1. Pulsatilla - je zde zastoupená výrazná emocionální, mentální a fyzická proměnlivost symptomů, plačtivost, snadno se nechá vyvést z rovnováhy, úlevu přináší čertvý vzduch, cítí se přehřáté, neklid, nevolnost, pálení žáhy, plynatost, bolest břicha, hemeroidy, křečové žíly, vaginitida, zácpa nebo průjem, krvácení v prvním trimestru. Často zde není přítomna žízeň ani při horečce.

2. Sepie - při prolapsu dělohy a tlaku nebo tahu směrem dolů, pocit tíhy v pánvi, svaly povislé a nepružné, vyčnívající hemeroidy, opotřebovanost starostí o druhé, podrážděnost a deprese, plačtivost, léčení poporodních potíží, nevolnost a zvracení v těhotenství - citlivost na pachy i pouhá myšlenka na jídlo způsobuje nevolnost, po přejedení úlevu přináší jídlo, potřeba tělesného cvičení, zhoršení během těhotenství a porodu, zánět močového měchýře, bolestivý pohlavní styk, zácpa, hemeroidy, krvácení v prvním trimestru, bolest v kříži, bolest hlavy.

Nevolnost a zvracení


1. Pulsatilla
2. Sepie
3. Ipeca
4. Nux vomica
5. Ignatia
6. Cocculus


HOMEOPATICKÁ PORADNA Lucie Mutinská


HOMEOPATIE

Přednášky

Odborná sekce