Podávání homeopatických léků


Podání léku při konstituční léčbě

Před podáním konstitučního homeopatického léku (potence 30C, 200C a výše) je nutné hodinu před a hodinu po samotném podání léku nic nejíst, nepít, nečistit si zuby, nežvýkat a nekouřit.

Při konstitučním předepisování podáváme vždy jeden lék v jednom čase!
Podává se pouze jediná dávka (2-3 kuličky najednou) homeopatického léku a pak se již nechá lék působit. V případě nezbytné potřeby či potíží pacienta např. akutního onemocnění, který není reverzním symptomem, lze podat lék odpovídající stavu pacienta. Lék podáváme pouze v nízké potenci.

Akutní podávání léku

Při podávání akutního léku je nutné asi 5 minut před a po samotném podání léku nic nejíst, nepít, nečistit si zuby, nežvýkat a nekouřit.

U akutního onemocnění podáváme potence 5CH,9CH nebo 15CH (někdy značeno jen C a lze koupit i značení D). Např. 12D odpovídá léku v potenci přibližně 5C.
Při úrazech a stavech šoku je možné podávat potenci 30C odpovídajícího léku.

Při akutní pomoci podáváme 2-3 kuličky léku několikrát (asi 3-5x nebo dle stavu pacienta) za den.
I zde platí podávání vždy jednoho léku v jednom čase!
S postupným zlepšováním stavu postupně snižujeme dávkování a zvětšujeme časové rozestupy mezi jednotlivou dávkou. Např. pokud bereme lék první a druhý den 5x denně, tak při zlepšení stavu bychom další den užívali lék např. 3x denně a postupně lék dle situace úplně vysadili.
Je důležité se nebát lék vysadit! Léčba i tak bude už dále zaktivována. Homeopatické léky fungují na jiném principu než léky alopatické.

V homeopatii se snažíme o nastartování hlubokého léčebného procesu a stimulaci vlastních sil k aktivitě.

Samotná aplikace homeopatického léku

Na kuličky se nikdy nesahá rukou! Je nutné se vyvarovat kontaktu s kovem např. kovovou lžičkou! Lahvička se otočí dnem vzhůru a odtočí se do víčka 1-2 kuličky léku, které se rovnou aplikují přímo do úst.

Homeopatický lék se vycucá nebo rozpustí v ústech na jazyku. Nikdy se rovnou nepolyká ani nezapíjí!
U malých dětí lze lék podávat lžičkou. Lék necháme rozpustit na umělohmotné lžičce v trošce destilované vody.

V následujících dnech bychom se měli vyvarovat používání zubní pasty obsahující menthol a to i mentholu v jakékoliv jiné formě (masti, čaje atd.) a vyřadit kávu nebo výrobky s kofeinem a chininem.

Veškerá podávání a dávkování homeopatického léku vždy konzultujte se svým homeopatem! Tyto stránky mají pouze informativní charakter.

HOMEOPATICKÁ PORADNA Lucie Mutinská


HOMEOPATIE

Přednášky

Odborná sekce