Léky

Skladování homeopatických léků

Homeopatické léky skladujeme v suchu a temnu, vždy mimo přímé denní nebo sluneční světlo. Léky nepokládáme ani nenosíme v blízkosti mobilního telefonu či jiných obdobných přístrojů (hifi,TV,PC, atd.)

Potence homeopatických léků

Centisimální (setinné) ředění - označováno zkratkou "CH" (čti céhá nikoliv ch) - je to původní Hahnemannovo ředění v poměru 1:100 (1 díl matečné tinktury se spojí s 99 díly roztoku). Např. Belladonna 30CH - 30 označuje číslo ředících kroků a CH je označení použité metody
Decimální ředění - označováno zkratkou"D" nebo také "X" - autorem této metody je Dr. Constantine Hering byl autorem - ředění je v poměru 1:10 (1 díl matečné tinktury se spojí s 9 díly roztoku)
LM potence - označováno zkratkou "LM" nebo "Q" - ředění je v poměru 1:50000
Korsakova metoda - označováno zkratkou "K" , je to jediná metoda, kde se jedna lahvička používá opakovaně. Tuto metodu lze aplikovat při domácí přípravě léku. Lahvička se naplní destilovanou vodou a jedním procentem matečné tinktury. Obsah se protřepe(dynamizuje) a vyleje. Znovu se naplní lahvička destilovanou vodou, protřepe a vyleje. Tímto způsobem pokračuje dokud nemáme požadovanou potenci. Tato metoda vychází z předpokladu, že na stěnách skleněné lahvičky zůstane vždy ono jedno procento (centesimální ředění). Tato metoda je vhodná do max. 30K ředění.


HOMEOPATICKÁ PORADNA Lucie Mutinská


HOMEOPATIE

Přednášky

Odborná sekce